SAP DokümanTürkçe

SAP arayüz pencerelerinin renklerini kişiselleştirmek, çalışılan SAP sistemlerini ayırt etmenin harika bir yoludur.

Örneğin, aynı anda geliştirme sistemi üzerinde çalışıyor, test sistemi üzerinde test ediyor ve canlı sistemde gerçek verilerle karşılaştırma yapıyorsunuz. Test sistemde kayıt atmak isterken canlı sisteme kayıt atmış olmayı hiçbirimiz istemeyiz.

Ya da bunların dışında tamamen görsel zevkinizi pekiştirmek amacıyla renk değişikliği yapabiliriz.

Lila olarak kullandığım test sistemini sizler için gold olarak değiştireceğim.

Öncelikle “yerel düzeni ayarla” butonundan “seçenekler” penceresini açıyoruz.

Görsel tasarım altında yer alan renkleri tanımla seçeneği ile kendimize özel bir renk tanımlayalım.

Renk tonu kaydırması ya da sol tarafında bulunan renk değeri sayısını değiştirerek kendimize uygun rengi belirliyoruz.

Yeni adla sakla butonuna tıklayarak rengimize bir isim veriyoruz ve kaydediyoruz. Bu rengi dilediğimiz sistemde kullanabiliriz.

Görsel tasarımın altında yer alan renk ayarları ile mevcutta bulunan renkleri görüntüleyebiliriz. Burada seçilip kaydedilen renk logon penceresinin rengi olacaktır. Bu bölüm mevcutta kullandığımız SAP pencereleri ile karıştırılmaktadır.

Şimdi gelelim SAP sistemimiz için renk değiştireceğimiz bölüme. Burada yer alan üst kısım yeni bir sistem kurduğunuzda otomatik olarak kayıtlı olacak ana renk. Biz sistemler arası değişiklik yapmak istediğimiz için (örneğin yalnızca test sistemi) alt kısımla ilgileneceğiz.

Aşağıda gold seçeneğini seçiyoruz ve devral butonuna tıklıyoruz. Bundan sonra 100 client ile giriş yaptığımızda gold olacak ancak canlı sisteme ya da geliştirme sistemine giriş yaptığımızda standart mavi renk olacaktır.

Gold olarak değişiklik yaptıktan sonraki görünümünü inceleyebilirsiniz.

Verified by MonsterInsights