SAP

OY01 Ülke Tanımlama

Tüm ülkelerin genel verileri, dış ticaret özellikleri ve diğer test verileri, ana veri bakımı sırasında kontrol edilmek üzere dahil edilmelidir.

SAP

FBL3N Alan Ekleme

SAP sisteminde ana hesaplar münferit kalem listesi görüntüleme ekranına (FBL3N) özel alan ekleme nasıl yapılır detaylıca aktardım.

SAP

Özel Defteri Kebir Uyarlaması (ÖDK)

Bir müşteri veya satıcı hesabına kayıt yaptığınızda, kayıt otomatik olarak müşteri veya satıcı ana verisinde belirtilen mutabakat hesabına yapılır. ÖDK göstergesi belirtirseniz, farklı bir hesaba da kayıt yapmanız mümkündür.

SAP

Kayıt Anahtarı Nedir?

SAP sisteminde kullanılmak üzere çok sayıda standart kayıt anahtarı vardır. Kayıt anahtarları hesapların “BORÇ” veya “ALACAK” kaydını belirlemek için kullanılan kısa kodlardır.

SAP

Yıl Sonu Kapanışı

Bir mali dönem sonunda, açılış bakiyelerini yeni yıla aktarmak için yıl sonu kapanış sürecini yürütmeniz gerekir. Bu dokümanda tüm adımlarıyla kapatıyoruz.

SAP

Duran Varlık Kapanış Açılış İşlemleri

SAP AA modülünde mali yıl kapanış ve açılış işlemlerinin nasıl yapıldığını detaylı olarak aktardım.

SAP

F110 - Ödeme Çalıştırması

Sistem F110 üzerinden toplu olarak yapılan ödemeleri yapmanızı sağlar. Bu işlem kodu genellikle haftada birkaç kez çalıştırılır. Bu, ödeme çalıştırmasında belirtilen kriterlere göre tüm açık faturaları temizleyecektir.

SAP

F-02 Genel Kayıt

İşletmenin faaliyetini sürdürürken yaptığı muhasebesel kayıtların atıldığı ekrandır.

Verified by MonsterInsights